Herdenkingen en vieringen onlosmakelijk verbonden

Vrienden veteranen, de afgelopen dagen hebben wij onze steun en bijdrage geleverd aan koningsdag, onze plaatselijke dodenherdenking en het vieren van onze bevrijding. Daarbij aandacht gegeven aan wat veteranen betekent hebben voor onze maatschappij en dat nog dagelijks doen. Alle gevallenen herdacht die ons zijn ontvallen tijdens de verschillende oorlogen en operationele missies overal ter wereld. Met elkaar hebben we ervoor gezorgd dat we draagvlak, waardering en erkenning binnen de burgermaatschappij hebben vergroot. Iedereen bedankt voor jullie aanwezigheid op beide dagen. Jullie waren in grote getale aanwezig en hopelijk kunnen we volgend jaar op meer veteranen rekenen uit Zwolle en omstreken.

Koningsdag 27 april

DSC_5044BKoningsdag in Zwolle is zaterdagmiddag 27 april klokslag twaalf uur officieel begonnen met het hijsen van de vlag en het zingen van het Wilhelmus. BurgemeesterDSC_5116B Henk Jan Meijer hield een korte toespraak op de Nieuwe Markt. Ondanks het regenachtige weer hoopte hij toch op een goede en vooral gezellig Koningsdag in zijn bruisende stad. Daarna zong de burgervader ons nationale volkslied uit volle borst onder begeleiding van een orkest. Ook het aanwezige publiek, onder wie wethouder René de Heer, zong mee. Leden van de Vereniging Veteranen Zwolle hesen de Nederlandse, Overijsselse en Zwolse vlag in top om aan te geven dat Koningsdag nu officieel los is gebarsten in Zwolle. Na afloop een gezellig samenzijn;
zie ook: link RTVFocus en pagina afbeeldingen

Dodenherdenking 4 mei

Dodenherdenking 2019 5Zaterdag 4 mei vond de jaarlijkse dodenherdenking plaats bij het monument in het Ter Pelkwijkpark voorafgegaan door de stille omgang. De Natres en een afgevaardigde van de VEVA opleiding Deltion College hebben samen met onze vereniging (aangevuld door belangstellende oud-militairen en veteranen) de herdenking ceremonieel ondersteund.Dodenherdenking 2019 9
Tyza van Bruggen droeg in het Ter Pelkwijkpark haar gedicht ‘In vrijheid kiezen’ voor. Zij won onlangs de eerste prijs van de gedichtenwedstrijd voor het basisonderwijs.
zie ook: link RTVFocus en facebook Hans van Eijsden
Bevrijdingsfestival 5 mei

DSC_5299Hoewel het een koude dag was hebben we er toch een warme herinnering aan overgehouden. De dag begon met een vrijheidsmaaltijd die wij met een delegatie veteranen hebben ondersteund. In gesprek gegaan met de diverse doelgroepen uit de samenleving. Aansluitend het openingsceremonie, zangeres Maan (inbegrepen een indrukwekkend digitale interview met een veteraan) en de daaropvolgende rapper Snelle (veteranenlied), bijgestaan door een aantal (jongere) veteranen van onze vereniging. DSC_5298
“s Middags hebben wij onze activiteit voortgezet in de door de producenten van het Bevrijdingsfestival beschikbaar gestelde (tipi) tent, achteraf niet geheel geschikt v.w.b. de grootte! Doel presentatie van onze vereniging en in gesprek gaan met belangstellenden uit de samenleving. Druk bezocht, inbegrepen de CDS, en naast een paar evaluatie punten een geslaagde dag.
Zie ook: link pagina afbeeldingen  en FakkelTV#1

Kameraden tot ziens bij de volgende inloopavond elke tweede vrijdag van de maand en anders tot volgend jaar.

Bladwijzer de permalink.

Reacties zijn gesloten.